Lintopdrachten overslaan
Verdergaan naar hoofdinhoud

Dossiervorming Basis (2023)

Algemeen

Dossiervorming Basis

Voor wie

Generalist en Senior tactische opsporing.
Recherchemedewerkers van de Koninklijke Marechaussee en bijzondere opsporingsdiensten.

Opbouw

In de aangeboden “casco” kun je je eigen stijl ontwikkelen. De hoofdpijlers zijn:

  • dossiervorming en de wet;
  • Nederlandse taal;
  • schrijven van een onderzoeksrelaas;
  • het samenstellen van een procesdossier.

Tijdens de opleiding krijg je opdrachten die je in de eigen eenheid uitvoert. Het uitvoeren van deze opdrachten is voorwaardelijk voor deelname aan het examen.

Resultaat

  • Je bent startbekwaam dossiervormer.
  • Je bent in staat je mening te geven over de wijze waarop je het dossier vormgeeft.
  • Je staat voor kwaliteit en draagt dit uit aan collega’s.
  • Je kunt worden ingezet voor onderzoeken die qua complexiteit als High impact crime en ondermijning gedefinieerd zijn.

Praktische informatie

Code: 4300186.006
Type: Cursus
Examineringtype: Certificaat

Studielast totaal: 112 sbu
Instituut: 60 sbu
Korps: 14 sbu
Zelfstudie: 30 sbu
Proeve: 8 sbu

Duur: 1-3 maanden
Locatie: Politieacademie Concernlocatie
Totaalprijs: € 2.954,00

Toelichting studielast

De opleiding duurt vijf maal twee dagen over vijf weken verdeeld. Je krijgt studieopdrachten die je in de korpsuren uitvoert. Je zelfstudie-uren gebruik je als je aan de korpsuren niet genoeg hebt om de opdrachten te voltooien en als voorbereiding op je examen. Tijdens het examen is geen tijd gereserveerd voor pauzes.

Randvoorwaarden

De opleiding Dossiervorming basis wordt gegeven binnen de werkomgeving Summ-IT. Wij verwachten dan ook dat je binnen je eenheid of dienst daarin werkt. Voorts gaan we er vanuit dat je taalniveau 3f hebt.

Startdata

Deze opleiding start op ondergenoemde data.

Per startdatum staan de beschikbare opleidingsplaatsen en -data vermeld.

Opleidingsdagen zijn normaal gesproken van maandag tot en met vrijdag, van 9.00 uur tot 17.00 uur. 

Deze informatie wordt dagelijks bijgewerkt.

Vanwege een inconsistentie op de onderwijsaanbodsite is het aantal beschikbare plekken per startmoment momenteel niet beschikbaar. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
Voor de goede orde: het aantal beschikbare plekken dat wordt getoond bij het aanmelden van studenten in Osiris docent/begeleider is correct!

Startdatum: 03-04-2023

Locatie: Politieacademie Concernlocatie
Beschikbare opleidingsplaatsen: Momenteel niet beschikbaar (zie opleidingsdata weergeven).
Opleidingsdata weergevenOpleidingsdata:
ma 03-04, di 04-04
di 11-04, wo 12-04
ma 17-04, di 18-04
ma 24-04, di 25-04
ma 01-05, di 02-05
ma 30-05, wo 31-05, do 01-06 (ex) (Lelystad)
ma 26-06 (herex) (Lelystad)

Code: S002
Opleidingsdata sluiten

Startdatum: 16-05-2023

Locatie: Politieacademie Concernlocatie
Beschikbare opleidingsplaatsen: Momenteel niet beschikbaar (zie opleidingsdata weergeven).
Opleidingsdata weergevenOpleidingsdata:
di 16-05, wo 17-05
ma 22-05, di 23-05
di 30-05, wo 31-05
ma 05-06, di 06-06
ma 12-06, di 13-06
ma 10-07 t/m wo 12-07 (ex) (Lelystad)
ma 29-08 (herex) (Lelystad)

Code: S003
Opleidingsdata sluiten

Algemene instroomeisen

Voor toelating tot losse modules of functiegerichte applicaties van leergang Recherchemedewerker Tactische Recherche voldoe je aan de minimale vooropleidingseisen die gelden voor de gehele leergang:

  • Diploma Allround Politiemedewerker (op mbo-niveau 4); of
  • Diploma Politiemedewerker (op mbo-niveau 3) in combinatie met een regulier mbo-4 diploma en een certificaat BOR of Kerntaak Opsporing; of
  • Diploma basispolitiezorg (POMB, HPO, politie A) in combinatie met een certificaat CAR, BOR of VOO, Kerntaak Opsporing; of
  • Diploma mbo-4 in combinatie met een certificaat BOR of Kerntaak Opsporing en een geldig certificaat Bijzonder Opsporingsambtenaar (BOA).

Voor instroom in deze module is verder vereist:

  • Minimaal twee jaar recherche-ervaring of aantoonbare competenties.
  • Minimaal de basisopleiding Summ-IT.
  • Vaardig zijn in en met Summ-IT. Je moet kunnen aantonen dat je de opsporingsonderzoeken in de breedte in Summ-IT relateert.

Het is wenselijk dat je kennis hebt van MS Office applicaties zoals Excel en Word.  

Vrijstellingen

Lees de algemene informatie over vrijstelling op basis van EVC.

Aanmelden

Ben je werkzaam bij de politie? Dan is het niet mogelijk om deze opleiding via Youforce aan te vragen. Neem voor meer informatie contact op met je leidinggevende of een HR-adviseur.

Ben je nog niet werkzaam bij de politie? Kijk dan op kombijdepolitie.nl of neem contact op met Team Recruitment van de politie via info@kombijdepolitie.nl of 088 6622300.

Meer weten?

Ben je werkzaam bij de politie en heb je een vraag over de planning van een opleiding? Stel deze dan bij je leidinggevende.